Biedra anketa

Ieradušies jauni brīvprātīgie!

Ieradušies jauni brīvprātīgie!

Oktobra sākums “Liepājas jaunajiem vanagiem” bijis notikumiem un piedzīvojumiem pilns – brīvprātīgo darbu Liepājā uzsākuši 18 jaunieši.20161005_180922

Projekts “Language mixer” uz Liepāju aicinājis četras meitenes no Spānijas, Portugāles, Čehijas un Bulgārijas. Piecu mēnešu laikā meitenes viesosies dažādās Liepājas skolās un stāstīs par brīvprātīgo darbu, kā arī pasniegs praktisko angļu valodu ar neformālās izglītības metodēm. Meitenes ir gatavas mācīt arī angļu valodas pamatus visiem interesentiem vakaru grupās. Tāpat šī projekta ietvaros ir izveidota sadarbība ar vairākiem pilsētas bērnudārziem, kuru laikā mazie bērni rotaļājoties un spēlējot spēles, var apgūt savus pirmos vārdus svešvalodās. Savukārt skolēnu brīvlaikā meitenes vadīs angļu valodas nodarbības jau tradicionālajās “Liepājas jauno vanagu” bērnu aktivitātēs, kas rudens brīvlaikā būs ar tēmu “Cirkus”.

Minētā projekta ietvaros divi jaunieši strādās arī Nīcas jauniešu centrā, veltot savu enerģiju un prasmes Nīcas jauniešu brīvā laika pavadīšanai.

Otrs projekts “Challange to work in team” ir pulcinājis 12 jauniešus no Turcijas, Maķedonijas, Spānijas un Portugāles, kuri divu mēnešu ietvaros vadīs komandas veidošanas aktivitātes klašu grupām Liepājā un tuvākajās lauku skolās.

Pirmā nedēļa pagāja diezgan intensīvās apmācībās, kuru laikā brīvprātīgie apguva nepieciešamās prasmes sastrādāties un izveidot programmu dažādiem vecumiem. Viena diena pagāja pašiem piedaloties un mācoties izveidot tūrisma striķu trases, kā arī sadarboties komandās, meklējot izeju no dažādām sarežģītām situācijām. Visas šīs prasmes tiks liktas lietā, organizējot klašu nodarbības, kuras skolēni jau ir sākuši apmeklēt.

Lai iepazīstinātu jauniešus ar vietējo kultūru un paražām, jauniešu mentori šoreiz bija nolēmuši paviesoties Grobiņā, kur bija iespēja apskatīt vikingu apmetni, šaut ar loku, ēst uz ugunskura vārītu zupu, kā arī izbraukt ar vikingu laivu pa ezeru. Vakara noslēgumā mentori jauniešus iepazīstināja un pastāstīja par Latviju un Liepāju un kultūras iespējām Liepājā. Šajā laikā jaunieši jau ir bijuši gida vadītā ekskursijā pa Liepāju un apmeklējuši koncertu “Lielajā dzintarā”.

Interesentiem vēl ir iespēja pieteikties uz angļu valodas nodarbībām gan klasēm, gan pieaugušajiem. Arī komandas veidošanas grupās vēl ir iespējamas nelielas korekcijas un ir dažas brīvas dienas.

Visas aktivitātes ir bezmaksas.

Autora informācija

Bērnu un jauniešu biedrības "Liepājas Jaunie Vanagi" ārlietu sekretārs

Komentēt