Biedra anketa

Jauniešu apmaiņa Itālijā – emocijas

Jauniešu apmaiņa Itālijā – emocijas

Erasmus+

Itālija vienmēr ir bijusi tā valsts, kuru esmu gribējis apskatīt – beidzot man bija tāda izdevība. Šoreiz tā bija jauniešu apmaiņa Itālijas dienvidos par dabu. Tiešie lidojumi no Rīgas uz Itālijas dienvidiem bija dārgi, tādēļ mēs sākām meklēt alternatīvas un izrādās, ka no Viļņas uz Romu un no Romas uz Itālijas dienvidu pilsētu Crotone lidojums bija daudz izdevīgāks. Tātad izdevās apskatīt arī Itālijas sirdi – Romu. Tā ir brīnišķīga pilsēta, kurā ir vērts atgriezties. Palmas, mandarīnkoki, citroni un latvieši, kas nevar bez apbrīnas paiet garām.

Mūsu galamērķis bija mazs ciematiņš Sila, kas atradās pilsētas Sorbo San Basile pārvaldībā. Ciematiņš atrodas kalna augšā un mēs tajā viesu namā bijām pirmie ārzemnieki, kas tur bijuši. Jutāmies īpaši. Tā kā braucām uz Itālijas dienvidiem un, iepriekš apskatot laika ziņas, cerējām sauļoties – paņēmām vasarīgas drēbes. Dažas dienas izdevās izbaudīt staigāšanu čībās, šortos un kreklā. Dažas dienas vēlāk – slēpojām kalna ielejā.

Vienā no pēdējām dienām mūs aizveda uz netālu esošajām pilsētām Sorbo San Basile un Taverna – tas tik bija kaut kas! Iedomājieties – uz kalna uzbūvēta pilsētiņa ar šauriem, šauriem ceļiem, pa kuru latvietis var izbraukt tikai vienā virzienā, bet itālis – abos virzienos. Izkāp no automašīnas stāvvietā, no kuras paveras fantastisks skats uz kalniem un kalnu ceļiem, kas ved uz citu pilsētiņu. Blakus ir baznīca, kas ir pārpildīta ar cilvēkiem – miers un klusums. Blakus baznīcai mazie bērni spēlē futbolu un priecājas par nesteidzīgo dzīvi. Turpat blakus mazajam veikaliņam uz soliņa zem palmas sēž dzīves pieredzējuši vīrieši, stāsta jokus un dzīves stāstus viens otram. Tas bija viens no tiem brīžiem, kad latvieši beidzot apklusa un vienkārši baudīja mirkli. Tā bija laime.

 Šajā jauniešu apmaiņā tika iegūta neizmērojama pozitīvisma deva no dalībnieku entuziasma un dzīvesprieka, kā arī neaizmirstamas atmiņas par skaistajiem skatiem no kalnu virsotnēm. Ja būtu iespēja braukt vēlreiz tādā pašā jauniešu apmaiņā – noteikti to darītu.

Jaunieši Itālijā

Tikko ieradušies Romā, Itālijā.

Autora informācija

brīvprātīgais

Komentēt