Biedra anketa

Noslēgušās apmācības

Marta pēdējā dienā noslēdzās starptautiskās apmācības “Importance of counseling”, kas 10 dienu garumā norisinājās viesu namā “Lenkas”. Šo dienu laikā, jaunieši no 9 dažādām Eiropas valstīm mācījās, dalījās ar savu pieredzi un jautri kopā pavadot laiku, iepazinās ar jaunatnes darbu, jaunatnes politiku un jaunatnes konsultēšanas jautājumiem Eiropas kontekstā, potrālam atklāja BJB “Liepājas Jaunie Vanagi” pārstāvis Žigimants Krēsliņš.

“Apmācības ir izdevušās. Latvieši kārtējo reizi ir pierādījuši, ka spēj noorganizēt lieliskas, kvalitatīvas un jautras apmācības. Jau trešo reizi sadarbojos ar šo organizāciju, un katru reizi pārliecinos, ka viņu resursi un izdoma ir šķietami nebeidzama” – tā apmācības raksturo lietuviete Gabriela. Viņai piekrīt arī poļu un austriešu dalībnieki – “Emocijas ir neaprakstāmas! Viens ir tas, ka kursi bija ļoti kvalitatīvi un vadītāji vienkārši super, bet galvenais, ka viss tika pasniegts tik vienkāršā un tajā pašā laikā ģeniālā veidā, ka šķiet, ka jebkuru metodi varēšu pielietot jebkurā brīdī.”

Arī vadītāji no Rumānijas un “Liepājas Jauno Vanagu” vadītāji neslēpj gandarījumu par paveikto. Dalībnieki šo dienu laikā kļuva par tuviem draugiem, tāpēc nav brīnums, ka daudziem atvadoties bija acīs asaras.

Paralēli nopietnam darbam, tika padomāts arī par viesu izklaidi un vienu dienu visi pavadīja Liepājā. Daudzi no dalībniekiem izvēlējās apmeklēt Karostas cietumu un piedalīties šovā, ar ko palika ļoti apmierināti. Liepājā dalībnieki arī izbaudīja latviešu kultūru kopā ar “Atštaukām”.

Ļoti paveicās ar laika apstākļiem, jo pēdējās trīs dienas bija pavasarīgi silts laiks ar sauli, kas ļāva daudzas aktivitātes aizvadīt laukā. Līdz ar to, dalībnieki veidoja reklāmas klipiņu par “Jaunatnes darbu”, pludmalē, saulrietā.

“Liepājas Jaunie Vanagi” pateicās visiem, ar kā palīdzību šīs apmācības notika, un sola arī turpmāk strādāt pie starptautisku apmācību organizēšanas, tādejādi dodot iespēju ar neformālās izglītības metodēm attīstīt savas prasmes un zināšanas dažādās svarīgās un aktuālās jaunatnes jomās.

Apmācības tika finansētas no programmas “Jaunatne darbībā”, kas no Jaunā gada ir pazīstama kā “Erasmus+”. Dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar jauno programmu, par ko stāstīja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāve, kas ir aģentūra, kura Latvijā koordinē šo Eiropas programmu.

Autora informācija

Bērnu un jauniešu biedrības "Liepājas Jaunie Vanagi" ārlietu sekretārs

Komentēt