Biedra anketa

Pusaudžu vasaras līderu Akadēmija jauniešiem 11-14 gadus veciem

Pusaudžu vasaras līderu Akadēmija jauniešiem 11-14 gadus veciem

20160821_120937

Pusaudžu vasaras līderu Akadēmija “ Esi tam gatavs!”

Kāds vecums?

Nodarbībās aicināti piedalīties bērni vecumā no 11 līdz 14 gadiem. Tās vadīs jau pieredzējušie Liepājas Jauno Vanagu vadītāji kopā ar brīvprātīgajiem no Slovēnijas, Spānijas, Portugāles, Bulgārijas, Grieķijas un Horvātijas.

No cikiem?

Nodarbības notiks katru dienu no plkst. 10:00 līdz 16:00

Cik maksā?

25 eiro nedēļā. Cenā iekļautas siltās pusdienas, materiāli nodarbībām, ekskursijas un transporta izmaksas.

Kā tas viss notiks?

Nedēļas ir sadalītas tēmās, ar kurām būs saistītas visas aktivitātes- spēles, darbnīcas, ārpus telpu aktivitātes. Dosimies ekskursijās uz dažādām Liepājas iestādēm, kuras ir saistītas ar konkrēto tēmu. Tiksimies ar dažādiem speciālistiem, slaveniem cilvēkiem. Nedēļas noslēgumā pusaudži organizēs bērnu nodarbības dienas garumā, lai praktizētu savas līdera prasmes. Nedēļas tiks sadalīta divos lielākos blokos- līdera prasmju apgūšanā ar neformālās izglītības metodēm, un arī praktiskajās nodarbībās izmantojot angļu valodu.

Kur tas notiks?

Pārsvarā Liepājas Jauno Vanagu birojā Klaipēdas ielā 96a, bet arī citur Liepājā. Tikšanās vienmēr būs mūsu birojā.

Kā pieteikties?

Pieteikšanās notiek iepriekš samaksājot dalības maksu Klaipēdas ielā 96a, sazvanot organizētājus pa tālruņiem 27090307 vai 28452124

Vietu skaits, kā jau katru gadu, ierobežots! Nespēsim uzņemt vairāk bērnu kā ir paredzēts!

Nedēļu tēmas un apraksti:

5.06.-9.06 Nedēļas tēma „Dari pats ’’

Līderis ir cilvēks, kurš apzinās savas un citu vērtības. Kā arī līderisma iemaņas nepieciešamas ikvienam cilvēkam, lai pasauli darītu labāku. Un tāpēc būs iespēja apgūt līdera prasmes, apmācīsim plānošanu, organizēšanu un vadīšanu, kā arī pirmās palīdzības apgūšanu.

 

12.06.-16.06. Nedēļas tēma “ Aktieris it visā”

Vai tevi interesē skatuves mākslas un kino māksla, ne tikai kā tās baudītajam, bet arī pieļauj domu, ka varētu būt tās radītājs!? Tad tev būs iespēja uzzināt kā to darīt! Dosimies ekskursijā uz teātri un mēğināsim iestudēt teātra izrādes. Kā arī varēsim paši filmēt un vairāk uzzināt par filmēšanu.

 

26.06.-30.06. Nedēļas tēma “ Esi atbildīgs!”

Katrā savā dzīves posmā cilvēks ir par kaut ko atbildīgs. Mēs esam atbildīgi par dzīvniekiem, kurus pieradinām, līdzcilvēkiem sev blakus un daudzām citām lietām. Nedēļas laikā viesosimies dzīvnieku patversmē, jo dzīvniekiem ir tādas pašas vajadzības pēc mīlestības kā cilvēkiem. Tiksimies ar kanisterapijas suņiem, kas palīdz slimiem cilvēkiem, kā arī viesosimies pilsētas iestādēs kas atbild par drošību- policijā un ugunsdzēsības dienestā.

 

3.07.- 7.07 Nedēļas tēma “ Izkāp no kastes”

Lai arī nosaukums ir īpatnējs, nedēļa solās būt interesanta. Iepazīsimies un uzzināsim par saviem nākotnes plāniem. Viesosimies pie tādiem uzņēmumiem Kā Blue Shock Race un Landboard City. Būs iespēja piedalīties spēlē “ Nākotnes profesija”, kur varēsim uzzināt par ko vēlamies kļūt nākotnē. Vai pieminēju arī orientēšanos un dažādas citas aktivitātes? Būs arī tās. Mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

 

10.07.-14.07 Nedēļas tēma “ Pilsēta, kurā piedzimst vējš”

Liepāja ir mūsu pilsēta, kas sevī slēpj daudz nezināmā. Mēs to ļoti mīlam, bet ir daudzas lietas, kas joprojām daudziem cilvēkiem ir noslēpums. Šajā nedēļā mēģināsim šos noslēpumus atklāt. Dosimies ekskursijā uz Karostu un apmeklēsim cietumu. Tuvāk iepazīsim arī Liepājas tramvaja vēsturi. Līderi paši varēs izdomāt savus Liepājas tūrisma maršutus.

 

17.07-21.07 Nedēļas tēma “ Eksperimentē!”

Šajā nedēļā nodosimies eksperimentiem. Centīsimies izprast eksperimentu būtību un nozīmi. Dalībnieki ne tikai eksperimentēs, bet arī iepazīstinās pārējos ar eksperimenta gaitu un rezultātiem. Kas zina, iespējams, skolās atgriezīsieties daudz gudrāki par klasesbiedriem. Noteikti apmeklēsim arī Zilos brīnumus.

 

24.07-28.07 Nedēļas tēma “ Esi reportieris”

Iespējams, ka katram jaunietim ir savs iemīļotais portāls kurā bieži tiek lasīti jaunumi, ziņas, izklaides un tamlīdzīgi raksti. Šajā nedēļā būs iespēja doties uz izdevniecībām un ziņu portāliem un uzzināt kā top jaunumi un ziņas. Veidosim paši savu avīzi, karikatūras un video sižetus.

 

31.07-4.08 Nedēļas tēma “ Dzīve dabā”

 Mēs esam par ilgtspējīgu domāšanu kā galveno pamatprincipu. Piedāvāsim jauniešiem interaktīvu, un interesantu pieeju kā uzzināt par dabu un vidi. Piedāvāsim iepazīties ar motivācijas nozīmi- kā motivēt cilvēkus, lai tie būtu ieinteresēti pozitīvi ietekmēt Latvijas dabu.Piedāvāsim pārgājienu,lai iegūtu vairāk zināšanas par dabu, kā arī būs iespēja doties ekskursijā uz atkritumu šķirošanas poligonu,kur uzzināsim kāpēc ir svarīgi šķirot atkritumus.

 

7.08.-11.08 IZBRAUKUMA NOMETNE BERNĀTOS! VISI KRUTIE BRAUC UZ NOMETNI 🙂

 

14.08-18.08 Nedēļas tēma “ Prāta Spēles”

Spēles un rotaļas ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Spēlējoties mēs apgūstam dzīvei nepieciešamās prasmes un zināšanas, kuras vēlāk izmantojam praksē. Šajā nedēļā, iespējams, taps kāda jauna, pašveidota spēle, kā arī piedalīsimies dažādās spēlēs, orientējoties, esot dabā, kā arī spēlējot galda spēles. Jaunieši sagatavosies vadīt sporta aktivitātes jaunākiem bērniem.

 

21.08-25.08 Nedēļas tēma “ Apkārt pasaulei”

Šķiet, ka nav tāda cilvēka, kas negribētu paviesoties citās zemēs un iepazīt citu kultūru. Šajā nedēļā to varēsim izdarīt vismaz virtuāli. Ceļosim pa dažādiem kontinentiem, dosimies uz tūrisma aģentūrām un tiksimies ar cilvēkiem, kas paviesojušies tālās zemēs. Arī Liepājas tarzāna parkā vēl visi nav viesojušies. Kāpēc to neizdarīt nodarbību pēdējā nedēļā? Dalībnieki izstrādās paši savus maršrutus un iemācīsies strādāt ar tūristu grupām.

Autora informācija

Bērnu un jauniešu biedrības "Liepājas Jaunie Vanagi" ārlietu sekretārs

Komentēt