Biedra anketa

Seminārs “TC NOT ONLY IN FACEBOOK” Spānijā

 

No 07.03-15.03.2016 Spānijas pilsētiņā El Padul notika seminārs “TC NOT ONLY IN FACEBOOK”, kurā piedalījās 19 pārstāvji no Spānijas, Turcijas, Grieķijas, Horvātijas, Rumānijas, Bulgārijas, Itālijas, Slovēnijas, Ungārijas un Latvijas. Semināru organizēja Spānijas organizācija Somos La  Otra sadarbībā ar Erasmus+. Latviju pārstāvēja Liepājas Jauno Vanagu pārstāve Lolita Janeka.

Semināra ietvaros bija jāprezentē sava organizācija, kuru es pārstāvu:

Seminārā bija ļoti daudz grupu darbs. Tika iegūtas gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas un pieredze. Tā kā strādājām grupās, tad katram bija iespēja izteikties, dalīties pieredzē, aizstāvēt savus projektus un tos prezentēt. Pēdējās dienas gatavojām materiālus un likām lietā savas teorētiskās zināšanas praksē. Bijām pilsētas centrā, izvietojām sagatavotos materiālus, likām jauniešiem atbildēt uz jautājumiem, par pareizām atbildēm saņemot balvas.  Un stāstījām jauniešiem par ERASMUS programmu.

Kopā ar itāļiem, spāņiem un rumāņiem izstrādājām jauniešu apmaiņu programmu par atkarībām- katrai dienai atvēlot vienu tēmu. Vieta tika izvēlēta netālu no esošās pilsētiņas, starp kalniem , kur nav pieejams WI-FI. Jo tika aktualizēta tēma par  atkarībām, kā piemēram- internets, facebook utt. Bija arī internacionālais vakars, kurā katrs prezentējām savu valsti un pilsētu.  Dienas kārtība bija  noslogota.

Noteikti šī bija iespēja satikt jaunus draugus, iepazīt jaunu valsti un kultūru.

Apmeklējām Andalūzijas Jaunatnes institūtu (IAJ) Granādā, kur provinces koordinatore  Elena Fernández Penafiel pastāstīja par Erasmus Youth  programmu.

 

 

Projekts deva iespēju apmeklēt Spāniju 2 dienas iepriekš, kuru arī izmantoju, iepazīstot Spānijas galvaspilsētu Madridi. Izmantoju Madrid free walking tour , kur 3h garumā izstaigājām slavenākās vietas Madridē. Ļoti iespaidīgs paliks atmiņā vecākais restorāns pasaulē Botin no 1725.gada ,kas ir ierakstīts arī Ginesa rekordu grāmatā, apmeklēju karaļa pili, Puerta del Sol laukumu, Plaza Mayor laukumu

Almudena katedrāli, operu, nobaudīju šokolādnīcā San Gines karsto šokolādi un nacionālo spāņu virtuli – churros .

Iesaku iesaistīties bērniem, jauniešiem un vecākiem organizācijā Liepājas jaunie vanagi, kur paveras jaunas iespējas, pieredze, zināšanas, atklājumi un piedzīvojumi.

Autora informācija

Bērnu un jauniešu biedrības "Liepājas Jaunie Vanagi" ārlietu sekretārs

Komentēt