Biedra anketa

Vasara noslēgusies!

eu_flag_progryia_lv-01

Ar neviltotu prieku, sajūsmas pilniem apkampieniem, un patiesām šķiršanās asarām acīs ir noslēdzies Liepājas Jauno Vanagu projekts “ Hand In Hand”. Bez pārspīlējumiem var teikt, ka šīs ir bijis labākais un saturīgākais no mūsu projektiem, kuros ir bijuši iesaistīti brīvprātīgie.

9 jaunieši no Vācijas, Spānijas un Portugāles, kopā ar vietējiem latviešu brīvprātīgajiem, divu mēnešu garumā nodrošināja saturīgu laika pavadīšanu bērniem, organizējot vasaras nodarbības.

Vasaras garumā bērniem bija iespēja iejusties pavāru, zinātnieku, sportistu ikdienā, paviesoties daudzos jo daudzos uzņēmumos, iemācīties sadarboties, orientēties dabā, izprast dažādus procesus, zīmēt, līmēt un radīt lietas. Diskutēt par aktuālām problēmām, un iepazīt citu valstu kultūras.

Savukārt brīvprātīgie paguva iemīlēt latviešu bērnus par viņu atvērtību un draudzību. Noslēguma pasākumā, šķiet nebija neviena, kam nebūtu miklas acis.

Pirmās rudens dienas ofiss izskatās tik neparasti tukšs, ka liekās pat dīvaini. Vasaras kņadu ir nomainījis atskaišu un citu ikdienas darbu periods.

Lūk dažas atziņas no brīvprātīgajiem-

“ Es atbraucu vienkārši labi pavadīt laiku. Nekad iepriekš nebiju strādājis ar bērniem, un nezināju, ka tas var būt tik lieliski. Atvadoties es nevarēju nomierināties, jo man gribējās palikt šeit. Pavisam noteikti mana nākotnes profesijas izvēle būs saistīta ar darbu ar bērniem.”  ( Ivans, Spānija)

“ Bērni mums jau rādījās sapņos. Katru nedēļas vidu mēs gaidījām, kad beidzot pienāks piektdiena un mēs varēsim atpūsties. Tomēr jau sestdienas rītā mēs tikpat nepacietīgi gaidījām nedēļas sākumu lai būtu ar bērniem kopā, mācoties gan to mīlestību, gan draudzību ko tie sniedz mums. Tas bija labākais laiks manā dzīvē.” ( Samira, Vācija)

“ Tā bija labākā vasara manā mūžā! Bērni noslēgumā apķēra mani un nevēlējās laist prom. Es sapratu, ka šajā dzīvē patiesi svarīgi ir draudzība, un attieksme. Es viennozīmīgi vēlos atgriezties tieši šeit, Liepājā, un atkal turpināt darboties organizācijā, organizējot vēl un vēl citus pasākumus bērniem. ( Dživana, Spānija)DSC02783

Autora informācija

Bērnu un jauniešu biedrības "Liepājas Jaunie Vanagi" ārlietu sekretārs

Komentēt