Biedra anketa

Veiksmīgi noslēdzies LJV organizētais forums

Piektdien, 10. oktobrī, Bērnu un jauniešu biedrība “Liepājas Jaunie Vanagi”, sadarbībā ar Latvijas Lauku Forumu un Liepājas pilsētas Domi organizēja Liepājas un Kurzemes nevalstisko organizāciju (NVO) sadarbības forumu, ar mērķi popularizēt NVO darbību un svarīgumu sabiedrībā, izstrādājot stratēģijas jaunu biedru piesaistei, sadarbības stratēģiju starp pašvaldību un NVO, kā arī sadarbības stratēģiju starp NVO un masu medijiem.

Foruma ietvaros notika paneļdiskusija ar NVO pārstāvju, kā arī pašvaldības un mediju pārstāvju piedalīšanos, kurā dalībnieki diskutēja gan par sadarbību savā starpā, gan to, kā šo sadarbību uzlabot un to, kas būtu jāmaina. Nevalstiskās organizācijas prezentēja arī labās prakses piemērus sadarbībai ar masu medijiem un pašvaldībām.

Savā pieredzē dalījās fonds “Agape”, pastāstot arī par izveidoto sadarbību ar ārzemju partneriem, Liepājas Diabēta biedrība aicināja arī pārējos būt aktīvākiem un iesaistīties arī plašāka mēroga aktivitātēs. Savukārt Liepājas Neredzīgo biedrība dalījās pieredzē ar sadarbību pašvaldības līmenī, kā arī pastāstīja par to pienesumu, ko dod paši iedzīvotāji, gan brīvprātīgi palīdzot ar savu darbaspēku, gan sniedzot finansiālu atbalstu.

“Runājot par diskusiju, man vairāk no organizācijām gribējās dzirdēt to, kā darīt labāk un, ko darīt labāk. Vēlējos sadzirdēt vairāk priekšlikumu. Mēs nākam, piedalāmies un domājam, kā uzlabot savu darbu, bet tam ir jābūt abpusēji. Tomēr domāju, ka katram ir, ko paņemt no šīs diskusijas, lai atkal savu darbu uzlabotu, jo mēs nevaram runāt tikai par labo, mums ir arī jārunā par lietām, kas ir jāuzlabo,” vērtējot notiekošo diskusiju sacīja Liepājas domes eksperte NVO un sabiedrības integrācijas lietās Brigita Dreiže.

Savukārt diskusijas moderators, Latvijas lauku foruma pārstāvis, Valdis Kudiņš pēc diskusijas secināja, ka šobrīd vairāk pastāv dažādi tradicionālie sadarbības mehānismi, piemēram, runājot par sadarbību ar pašvaldību – organizācijas pārdod savus pakalpojumus pašvaldībām, vai piedalās kādās pašvaldības darba grupās, aizstāvot savas intereses u.c.

“Tas, kas man lika šodien aizdomāties, ir par pašpietiekamību – ja organizācija darbojas sev skaidru un saprotamu mērķu labā, tad tur arī viņi darbojas. Savukārt, tiklīdz kāda organizācija ir gatava kāpt ārā no savas komforta zonas, pretī ir iespējas un citas organizācijas, pašvaldība un masu mediji. Varbūt mums pašiem nepietiek drosmes iziet ārā no savas komforta zonas, jo šodien mēs pārsvarā dzirdējām tradicionālus sadarbības piemērus,” sacīja V. Kudiņš.

Pēc diskusijas foruma dalībnieki strādāja darba grupās, lai izstrādātu stratēģijas jaunu biedru piesaistei, sadarbības stratēģiju starp pašvaldību, masu medijiem un NVO, kā arī stratēģiju savas biedrības darbības popularizēšanai. Tāpat dalībnieku vidū tika aktualizēta tēma par to, kā savus projektus padarīt redzamākus arī plašākai sabiedrībai. Katrai dalīborganizācijai bija iespēja pastāstīt par savu organizāciju un tās darbību, kā arī dalīties pieredzē ar labiem sadarbības piemēriem.

Savukārt foruma noslēgumā ar jautrām dziesmām un dančiem sanākušos priecēja folkloras kopa “Atštaukas”, jestrās izdarībās iesaistot arī ikvienu pasākuma dalībnieku.

Oriģinālais teksts- www.liepajniekiem.lv

20141011-0951-150667-5438d36ee1b42-nevalstiskas-organizacijas-diskute-par-sadarbibu.jpg

Autora informācija

Bērnu un jauniešu biedrības "Liepājas Jaunie Vanagi" ārlietu sekretārs

10 komentāri

 1. nick - 14.10.2014

  Es gribētu iet uz to nometni

 2. gdsfrdz.com - 11.03.2019

  Preheat your oven to 200°C. Shake any extra
  flour off.

 3. http://www.gdsfrdz.com/ - 12.03.2019

  Yοu tooo can fry frοzen һake fllets for
  this disһ.

 4. sakwiki climber - 30.03.2019

  Swiѕs ɑrmy knife Victorinox Climber with 14 functions.

 5. Lawrence - 26.04.2019

  Lаte potatoes are greatest for winter storаge.

 6. stephanie24y.wikidot.com - 27.04.2019

  ᒪet thhe items chit, or air-ɗry, ffor 24 hours.

 7. ClintonReich - 10.05.2019

  Блоггер Станислав Кондрашов с проектом Telf: Как модно одеваться?

  Рассказал Кондрашов Станислав Дмитриевич и проект Telf.

 8. Herbertexoda - 11.05.2019

  Популярный блоггер Станислав Дмитриевич Кондрашов с проектом Telf: Какие кроссовки выбрать?

  Ответил Кондрашов Станислав Дмитриевич и проект Тельф АГ.

 9. CarterWoode - 11.05.2019

  Блоггер Станислав Дмитриевич Кондрашов: Какой фильм посмотреть?

  Рассказал Кондрашов Станислав Дмитриевич и специалисты Тельф.

Komentēt